Як побудувати малу сонячну електростанцію – досвід підприємця з Рівненщини

Житель міста Дубно (Рівненська область) Василь Власюк встановив сонячну електростанцію потужністю 30 кВт – і вже рік заробляє на відновлюваному джерелі енергії. 

За словами підприємця, 108 фотоелектричних модулів змонтовані на даху будинку та металевих опорах над гаражем виробили найбільше електроенергії у травні.

«Найуспішнішим місяцем виявився сонячний і спекотний травень – СЕС виробила приблизно 4 тисячі кВт-год, – розповідає Василь Власюк. – У червні-липні йшли дощі й показники зменшилися, але клімат змінюється, й на Рівненщині нині значно більше сонячних днів».

«Встановлювати сонячні панелі краще за містом, щоб поряд не було сусідніх будинків та дерев, які створюють тінь, тоді буде значно кращий ефект, ділиться досвідом підприємець.

«Для досягнення максимальної віддачі фотоелектричні модулі потрібно розміщувати строго на південь, – пояснює він. – Вже в ході експлуатації довелося переставляти частину батарей, які були змонтовані занадто близько одна від одної».

Також потрібно шукати компетентних та кваліфікованих фахівців, наголошує Василь Власюк. «У мене спочатку не було жодних питань до підприємця, який ставив панелі, але згодом з’ясувалося, що він не може надати усі необхідні документи на обладнання, – розповідає він. – Довелося переставляти електричний стовп та демонтувати комин на будинку».

За похмурої та холодної погоди у короткі грудневі дні сонячна станція виробляють 3–5 кВт-год електроенергії на добу. «Регулярно моніторю роботу СЕС і записую показники у спеціальний журнал, – розповідає Василь Власюк. – У сонячній енергетиці все залежить від погоди: якщо у грудні 2017 отримав 350 кВт-год, то у грудні 2018 – близько 150 кВт-год».

Надлишки «зеленої» електроенергії продає Василь Власюк за «зеленим» тарифом.

СЕС обійшлася підприємцю у мільйон гривень, з яких 200 тисяч гривень – власні заощадження, а 800 тисяч – банківський кредит.

Related Posts

06

Лют
Новини

Електроенергетика Європи: основні підсумки 2018 року — інфографіка

Частка відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) у виробництві електроенергії в Європейському Союзі знову збільшилася в 2018 році, досягнувши 32,3%. Це відповідає зростанню більш ніж на два процентних пункти в порівнянні з попереднім роком. Нові вітряні, сонячні електростанції та об’єкти генерації на біомасі потіснили вугілля в структурі генерації, особливо в Німеччині, Великобританії та Франції. Водночас використання гідроенергії повернулося до […]

09

Січ
Новини

Чому Австрія обрала гідроенергетику: статистика та цікаві факти

Тема гідроенергетики продовжує активно обговорюватися на Закарпатті. Однак у більшій мірі дискусія навколо будівництва в області міні-ГЕС не має фахової оцінки і нерідко асоціюється з безпідставними звинуваченнями, що дискредитують поняття малої гідроенергетики в цілому. У пошуках відповідей на актуальні питання, що нині турбують мешканців області, інтернет-видання «Закарпатський кореспондент» звернулося до Міністерства відновлюваних ресурсів та туризму Австрії, яка[…]