Швеція стане першою європейською країною, яка дозволить безпілотні автобуси

Швеція стане першою європейською країною, яка дозволить безпілотні автобуси на дорогах загального користування.

З наступного року два такі автобуси курсуватимуть трасою Баркарбістад-Акалла на північ від столиці Стокгольму, передає Громадське.

«Завдяки такому унікальному рішенню SL (стокгольмська компанія громадського транспорту) напише нову історію європейського транспорту. Це величезний крок для нас, адже ми прагнемо розвивати громадський транспорт в напрямку більш розумних, «зелених» і кращих рішень» — зауважив Крістофер Тамсон, голова компанії SL.

Автономні автобуси розробили спільно скандинавські компанії Scania і Nobina. Два автобуси на маршруті будуть рухатися по спеціальній смузі і долатимуть п’ятикілометрову відстань з чотирма зупинками. Вони їздитимуть під наглядом водія і перевозитимуть до 300 пасажирів на день.

Нагадаємо, у вересні 2018-го року у Флориді почали тестувати перший безпілотний шкільний автобус.

Related Posts

06

Лют
Новини

Електроенергетика Європи: основні підсумки 2018 року — інфографіка

Частка відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) у виробництві електроенергії в Європейському Союзі знову збільшилася в 2018 році, досягнувши 32,3%. Це відповідає зростанню більш ніж на два процентних пункти в порівнянні з попереднім роком. Нові вітряні, сонячні електростанції та об’єкти генерації на біомасі потіснили вугілля в структурі генерації, особливо в Німеччині, Великобританії та Франції. Водночас використання гідроенергії повернулося до […]

09

Січ
Новини

Чому Австрія обрала гідроенергетику: статистика та цікаві факти

Тема гідроенергетики продовжує активно обговорюватися на Закарпатті. Однак у більшій мірі дискусія навколо будівництва в області міні-ГЕС не має фахової оцінки і нерідко асоціюється з безпідставними звинуваченнями, що дискредитують поняття малої гідроенергетики в цілому. У пошуках відповідей на актуальні питання, що нині турбують мешканців області, інтернет-видання «Закарпатський кореспондент» звернулося до Міністерства відновлюваних ресурсів та туризму Австрії, яка[…]